Podsumowanie spotkania 6 marca 2012

Spotkanie było niezwykłe – rozmawialismy o wartościach naszego klubu. Jakie wartości klubu są najważniejsze? Co wyróżnia nasz klub spośród innych? Czego uczymy się w klubie? Jakich nowych umiejętności nabyliśmy w klubie? Co powoduje, że przychodzimy na kolejne spotkanie?

Prawie całe spotkanie zostało nagrane przez profesjonalnego operatora Pawła. Część ujęć znajdzie się w filmie promocyjnym naszego klubu.

Zwykle mamy jedno pytanie dnia, na które wszyscy odpowiadają.  Tym razem było wiele pytań. Każdy z nas odpowiadał na wybrane przez siebie pytanie.

W trakcie spotkania wysłuchaliśmy czterech wystąpień. Pierwszym mówcą był Tomek, który wygłosił swoją pierwszą mowę zatytułowaną “Nie bo”. Opowiedział nam o swoim hobby – szybownictwie i porównał naukę latania do nauki wystąpień publicznych w naszym klubie. Przybliżył nam etapy nauki prowadzącej do samodzielnego lotu. W klubie będzie realizował etapy pozwalające zostać świetnym mówcą.

Alek w swoim siódmym przemówieniu pod tytułem “Kup pan cegłę” zobrazował etapy zakupu mieszkania od dewelopera oraz proces budowy domu. Porównał dwie drogi prowadzące do własnego lokum i przekazał nam wiele danych liczbowych na ten temat. Jeśli ktoś jest na etapie zastanawiania się co jest lepszym rozwiązaniem to powinien zgłosić się do Alka po dalsze informacje.

Halina realizowała swój dziewiąty projekt – jego tytuł “Zostań celebrytą”. Przekonywała tych, którzy szukają nowej pracy o rozważeniu zostania celebrytą. Pokazywała różne drogi prowadzące do rozpoznawalności przez ludzi i media. Wskazała blaski i cienie życia celebryty. Jej wystapienie zawierało zarówno elementy sarkazmu jak i humoru. Barwne opowiadanie pobudziło naszą wyobraźnię.

Ewa wygłosiła dziesiątą mowę i był to jej ostatni projekt z podręcznika podstawowego mówcy. W przemówieniu zatytułowanym “Lipton w genetyce” informowała o badaniach dr Bruca Liptona. Wskazywały one, iż sygnały z zewnątrz, czyli ze środowiska kontrolują DNA, włączając w to energetyczne sygnały pochodzące z naszych pozytywnych i negatywnych myśli, co ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Ewa inspirowała nas do zmiany przekonań, która może odbywać się rewolucyjnie lub ewolucyjnie.

W trakcie przerwy członkowie klubu pozowali do zdjęcia:-)

Konkurs gorących pytań, czyli odpowiadanie na pytanie bez przygotowania prowadził Tomek. Zaskoczył wszystkich ciekawymi i czasem trudnymi pytaniami. Zwyciężczynią konkursu została Monika.

Oceniający kolejnych mówców: Michał, Beata, Małgosia i Alicja podsumowali dobre strony wystąpień. Wskazali także to, co mówcy powinni poprawić, aby ich przemówienia były efektowniejsze i efektywniejsze w przyszłości.

Przebieg spotkania nadzorował Główny Oceniający Łukasz i jego zespół: Chronometrażysta Artur, Kontroler płynności Darek i Gramatyk Sławek.

Gościom podobało się spotkanie i chętnie odwiedzą nas znowu.

Danusia poprosiła, aby chętni do pomocy w realizacji filmu zgłaszali się do niej.

Beata – Skarbnik-  poinformowała, że już ponad 1/5 obecnych członków wpłaciła składki, mimo, iż termin upływa pod koniec marca.

Toastmaster Danusia

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz