Podsumowanie spotkania 28 lutego 2012

Z ogromną przyjemnością prowadziłam II Maraton Wystąpień. Tematem przewodnim była anatomia sukcesu.

Sukces jest to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu czasu. Do zdefiniowania sukcesu określa się wartości, które są jego wyznacznikiem. Sukces jest widziany w inny sposób przez każdego z nas. Miarą sukcesu mogą być: zrealizowane plany, szczęście, zdrowie, finanse.

Człowiek osiąga sukces, wtedy gdy spełniają się wszystkie jego oczekiwania.

Podstawą sukcesu jest skuteczne działanie czyli umiejętność balansowania pomiędzy ukierunkowanym myśleniem, adekwatnym do celu stanem emocjonalnym oraz zdecydowanym działaniem. Aby osiągnąć sukces musimy wyznaczyć cel, który powinien być ambitny, realistyczny, precyzyjnie zdefiniowany, zorientowany na proces i zapisany.

Pierwszym mówcą był Darek, który w swoim przemówieniu „Lista rzeczy zakazanych” pokazywał nam jak eliminować zbędne rzeczy w naszym życiu,  dzięki czemu będziemy mieli więcej czasu na przyjemności.

Natomiast Sławek w swojej mowie „Czy sport to zdrowie” zachęcał nas do uprawiania sportu rekreacyjnie. Ćwiczenia z pewnością przybliżą nas do sukcesu, jeśli pragniemy mieć piękną sylwetkę i zachować zdrowie na długie lata.

Następny mówca, Łukasz, w przemówieniu zatytułowanym „Radarowcy” sugestywnie przekonywał do ograniczania prędkości jazdy samochodem. Unikniemy nie tylko mandatu, ale i innych niebezpieczeństw na drodze.

Małgosia realizowała pierwszy projekt z podręcznika zaawansowanego. Celem wystąpienia było wygłoszenie mowy prawie bez przygotowania. Jej oceniająca Monika podała temat „Jak spędzamy wolny czas” już po wyjściu Małgosi na środek sali. Wystąpienie Małgosi było pełne humoru.

Michał  realizował projekt z podręcznika zaawansowanego Komunikacja interpersonalna. Jego wystąpienie pod tytułem „Efektywny negocjator” składał się z 3 części. Najpierw Michał opisał metody negocjacji. Następnie odegrał scenkę z Magdą. Negocjował jej udział w promocji filmu. Później była sesja pytań i odpowiedzi na temat jego wystąpienia.

Beata jako ostatni mówca w swoim wystąpieniu z podręcznika zaawansowanego Mów, aby informować,  przekazała nam sporo wiedzy na temat naszej świadomości i podświadomości. Tytuł jej przemówienia – „Programowanie twardego dysku”.

Przyjmowanie krytyki – we właściwy sposób, to cecha ludzi sukcesu – trafna krytyka prowadzi do poprawy. Oceniający:  Halina, Tomek, Magda, Monika A, Monika B i Iwona przekazali mówcom konstruktywną informację zwrotną.

Sukces wynika często z pracy zespołu. Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwał zespół: gramatyk – Ewa, chronometrażysta – Agnieszka i kontroler płynności – Tomek. Całe spotkanie ocenił Sylwiusz.

Wszyscy mówcy, oceniający i zespół funkcyjne otrzymali nagrody specjalne – batoniki.

Goście ciekawie wypowiadali się na temat przebiegu spotkania.

Na końcu spotkania były ogłoszenia klubowe. Przypomniano nam, ze na następnym spotkaniu  6 marca będą nagrywane nasze wypowiedzi na temat wartości klubu i tego co nas wyróżnia. Będzie też okazja do zrobienia grupowego zdjęcia.

Skarbnik poinformował, iż w marcu płacimy składkę członkowską za następne pół roku.

Mówi się” z jakim przestajesz takim się stajesz”. Jeśli wchodzisz w jakąś grupę to się do niej upodabniasz. Otaczaj się ludźmi zorientowanymi na sukces, czyli zachęcam do regularnego brania udziału w spotkaniach naszego klubu:-)

Toastmaster Danusia

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz