Podsumowanie spotkania z 4 października

 

Podczas kolejnego naszego spotkania Top Careers Toastmasters staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: “Czym byłby Świat bez ekspertów?” Jak to na Basię przystało, wzorowo poprowadziła całe spotkanie i dbała o radosną i przyjazną atmosferę. Co jakiś czas słychać było głos “kaczki”, która przypominała nam czym są tzw. samozwańczy eksperci. Sumienie jednak podpowiadało nam, że nikt z nasz nie ma monopolu na wiedzę i czasami warto powierzyć pracę profesjonalistom.

A profesjonalistami Ci wszyscy, którzy aktywnie uczestniczą w rozwoju klubu. To my dzielimy się wiedzą i zachęcamy innych do pokonywania własnych słabości i do nieustannego rozwoju.

Na spotkaniu, swe umiejętności zaprezentowało 3 mówców.

Pierwszym śmiałkiem był Antoni, który podzielił się życiowymi doświadczeniami oraz z olbrzymim sukcesem utrzymywał nasz entuzjazm na wysokim poziomie.  Zachęcał nas to tego aby Myśleć jak Milionerzy, gdyż dzisiejsze myśli i ciężka praca determinują naszą przyszłość. 

Na “drugi ogień” zgłosił się Sławek. Już po zaprezentowanych eksponatach było wiadomo, że otrzymamy coś specjalnego. Sławek zaprezentował nam truciznę, umiejętnie dozując napięcie. Mało tego, targnął się nawet na swe życie wlewając w siebie ów magiczną truciznę… i gdy na sali słychać było już westchnienia a w oczach zaczynały pojawiać się pierwsze łzy, Sławek z uśmiechem wykrzyknął: To tyko Woda! 

Michał zaprezentował przemówienie “Potrzebne Raczej” o umiejętnościach, jakie nabywamy w klubie, a które przydają się również poza nim. 

Kiedy zegar pokazywał już ostatnie minuty spotkania i gdy pojawiły się żywe oklaski, postanowiłem na chwilę wyłączyć swą podświadomość a głos z serca podpowiadał mi, że nie ma nic lepszego niż wtorkowy wieczór spędzony w doborowym towarzystwie, pośród ludzi, który znają swoją wartość i cel życia. 

Do zobaczenia 

Łukasz

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz