Podsumowanie spotkania z 9 sierpnia

Tematem spotkania była komunikacja bez przemocy.

Temat związany jest z modelem komunikacji opracowanym przez Marshalla Rosenberga. Komunikacja proponowana przez Rosenberga zakłada porozumienie empatyczne z wzajemnym zrozumieniem. Opiera się on na 4 elementach: spostrzeżenie, uczucia, prośba, potrzeba, których koncepcje zostały szerzej przybliżone w dalszej części spotkania. Spotkanie prowadził Sylwiusz.

Podczas spotkania mieliśmy 3 przemówienia.
Pierwsze pod tytułem „Koktail” miała Dominika, był to jej pierwszy projekt i pozwolił na przybliżenie nam swojej osoby.

Druga mowa należała do Tomka, który swojej drugiej mowie pt. „Stu dolarowy człowiek” opowiedział nam o Benjaminie Franklinie. Dowiedzieliśmy się między innymi, że to on jest twórcą koncepcji bibliotek publicznych.

Trzecia mowa należała do Łukasza, który miał czwarty projekt „Paszczodzwięki” i zachęcał nas do pielęgnacji języka ojczystego. Zwrócił uwagą na fakt, iż bardzo często mówimy niepotrzebnie szybko przez co nasze wypowiedzi tracą na wartości.

Konkurs gorących pytań prowadził Darek a odpowiadających dodatkowo zmotywował do starań nagrodą książkową. Rolę wypełnił profesjonalnie, pomimo że to był jego debiut w tej funkcji.

Rolę głównego oceniającego pełniła Monika, która zreasumowała spotkanie. Na zakończenie mogliśmy usłyszeć wiele pozytywnych opinii od Gości.
Po zakończeniu spotkania mieliśmy mniej formalne spotkanie na kręglach.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz