Podsumowanie spotkania z 26 lipca

W piękny, wtorkowy wieczór odbyło się nasze koleje spotkanie klub Top Careers Toastmasters. W związku z faktem, iż tematem przewodnim była „Komunikacja ponad wszystko”… od samego początku skoncentrowaliśmy się na aparacie mowy i właściwym oddechu. Służyło temu kilka prostych ćwiczeń oddechowych, po których wszyscy otrzymali mocną dawkę pozytywnej energii oraz endorfinowego kopniaka.

Był to tylko przedsmak a zarazem iskra, która przeistoczyła się w płomień trzech wspaniałych i inspirujących przemówień.

W swoim pierwszym wystąpieniu zaprezentowała się nam Magda, która zaraziła nas pasją do Salsy i Teatru. O dziwo, w wystąpieniu pojawił się króliczek… a właściwie maksyma, iż cała przyjemność polega dążeniu do celu a nie na osiągnięciu go.

Kolejnym debiutantem wieczoru była Karolina. Gdy opowiadała nam o swych pasjach, na mównicę wjechał ciężki sprzęt budowlany oraz zestaw do golfa. I kiedy wszystkim wydawało się, że kropka nad i została już postawiona… Karolina opowiedziała nam o swej pasji do zapachów. Co tu dużo mówić, znanym producentom perfum rośnie poważny konkurent.

Kolejnym asem z rękawa był Sławek, który w 4 wystąpieniu, skupił naszą uwagę na ZUSie. W przemówieniu pojawiły się eksponaty oraz fantastyczna scenka rodzajowa.  Sławek, kolejny raz pokazał nam, że niestandardowe podejście do tematu oraz duża dawka humoru to klucz do zjednania publiczności.

Po krótkiej przerwie na wymianę spostrzeżeń, głos zabrała Monika. Poprowadziła rzeczowe szkolenie, po którym każdy z nas otrzymał solidną wiedzę i cenne wskazówki, jak odpowiadać na „Gorące Pytania”.

W rolę Głównego Oceniającego, wcieliła się Beata, która podsumowała nasze spotkanie oraz pochwaliła zaangażowanie wszystkich, którzy aktywnie wzięli w nim udział. Słowa te potwierdzili także nasi Goście, którzy żywo wyrazili zainteresowaniu ideą klubu Toastmasters.

Na zakończenie powróciły wspomnienia z konferencji Toastmasters Leadership Institute we Wrocławiu oraz Monika, która zachęcała nas do aktywności w życiu klubu oraz do czynnego udziału w krajowych i międzynarodowych spotkaniach organizowanych przez Toasmasters International.

Wyrażam podziw dla wszystkich, którzy sercem i ciałem przyczynili się do sukcesu naszego spotkaniu.

 

Łukasz

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz