President’s Distingusihed District

Drogie Toastmasterki, drodzy Toastmasterzy, goście i przyjaciele,

Co za osiągnięcie!

District 59 (zrzeszający kluby Toastmasters w Europie Kontynentalnej) po raz kolejny z rzędu zdobył najwyższy status w programie TMI: President’s Distingusihed District. Dzięki zaangażowaniu naszych klubowiczek i klubowiczów w Europie jesteśmy numerem CZTERY spośród 82 dystryktów na świecie.

To właśnie w roku Toastmasterowym 2010-2011 (od 1 lipca do 30 czerwca) bardzo dużo osób zrealizowało program CC, mieliśmy też wyższą niż kiedykolwiek wcześniej liczbę zrealizowanych programów na ścieżce przywódczej. Do tego dochodzi duża liczba nowo zarejestrowanych klubów w Europie: od Polski do Portugalii, od Szwajcarii do Szwecji.

Takie osiągnięcie możliwe jest dzięki wspólnym staraniom i zaangażowaniu zespołu ludzi. Każdy z nas może wnieść coś od siebie: przemówienia oraz podejmowanie się ról na spotkaniach, służenie innym jako członek zarządu klubu, bycie mentorem, udzielanie informacji zwrotnej, zapraszanie gości na spotkania, uczestnictwo w pracach zespołów przygotowujących wydarzenia specjalne, szkolenia, konkursy. Możliwości jest mnóstwo!

Obecnie w Europie Kontynentalnej mamy 204 kluby Toastmasters głównie w języku angielskim. Są też kluby prowadzone w językach: niemieckim, francuskim, polskim, holenderskim, portugalskim oraz kluby dwujęzyczne. To oznacza, że jesteśmy w doborowym towarzystwie, w Europejskiej Rodzinie Toastmasters.

District59 Governor – Barbara Hoeger (Szefowa w Europejskim Toastmasters) rzuca nam wyzwanie na rok Toastmasterowy 2011-2012 abyśmy stali się numerem JEDEN spośród wszystkich dystryktów na świecie: “Let’s strive this Toastmasters year to collectively make Number One happen. I challenge us to be the best. Starting now!”

My już wystartowaliśmy po najwyższe miejsce!

Yours in Toastmastering,
Monika Królak ACS,ALS
awarded Division Governor of the Year in District59

Past Division C Governor (2009-2010)
Northern Germany and Poland
District59 – Continental Europe

Na zdjęciu autorka tekstu podczas Toastmasters Leadership Institute we
Wrocławiu (9-10.07. 2011)

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz