Podsumowanie spotkania_9. kwietnia

Jak to mówią, jeśli jeszcze nie ma tradycji, to należy ją stworzyć. Niech zatem cały świat się dowie, iż zgodnie z pragnieniem naszych Klubowiczów, postanowiliśmy zgłębiać wiedzę od najlepszych. A bardziej precyzyjnie: w każdym miesiącu będzie pojawiał się gość specjalny, który poprowadzi pasjonujące szkolenie.

Dnia 9 kwietnia nasze zaproszenie przyjęła Agnieszka Sztuk (http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1134776), której głównym celem było podzielenie się z nami tajnikami impostacji. W programie pojawiły się następujące zagadnienia:

– opanowanie techniki oddychania i umiejętne wykorzystywanie rezonatorów piersiowych
– wykształcenie nośnego, dynamicznego głosu (zdolnego do zmiany barw, brzmień, dynamiki) w mowie i śpiewie, dającego możliwość wyrażania różnych intencji, emocji, zdolnego działać w każdych warunkach i przestrzeni
– rozszerzenie skali głosowej, zwiększenie siły głosu, wykształcenie jego barwy
– opanowanie świadomej kontroli brzmienia głosu

Oczywiście nie obyło się bez pełnego kompletu aktywnie zaangażowanej publiczności oraz niekontrolowanych uśmiechów na twarzach nas wszystkich. Wielu z nas ujrzało swoje drugie oblicze oraz wzniosło się na wyższy poziom świadomości. Z uwagi na fakt, iż na sali panowało istne szaleństwo, z jasnych przyczyn zdjęcia nie mogą zostać opublikowane. 😉

Jeszcze długo po spotkaniu mieliśmy okazję oddawać się żywym dyskusjom podczas wieczornej bibki w krajach anglosaskich zwanej także “afterparty”.

Mam nadzieję, że na kolejnych naszych szkoleniach będzie mniejsza frekwencja, ponieważ zapanowanie nad niesfornym gronem Toastmasterów to nie lada wyczyn.

Niech moc będzie z Wami,
Toastmaster Łukasz.