Podsumowanie spotkania_2. kwietnia

Navigare necesse est…

Dnia 2 kwietnia po raz kolejny żeglowaliśmy po wzburzonych morzach, pokonując fale, prądy morskie i nasze własne wyzwania.sextant_x88z

Zainaugurowaliśmy poważną zmianę – zrezygnowaliśmy z Pytania Dnia i w tym miejscu przeprowadziliśmy Konkurs Gorących Pytań, który od razu podniósł energię spotkania na najwyższy poziom. Prowadzący Bernard w wyznaczonym czasie zadał sześć wspaniałych pytań, zapraszając do odpowiedzi również jednego z naszych Gości, który – przy aplauzie Klubowiczów – wygrał ten Konkurs i pudełko „Ptasiego Mleczka”. Wielkie brawa, Tomku!

Dalej mieliśmy możliwość wysłuchania i oceniania kolejnych przemówień.

Rozpoczęła Sylwia, opowiadając: „Jak to drzewiej bywało” lub jak kto woli: „Jak to ze lnem było”. Historia wytwarzania lnu, podparta prezentacją babcinego, lnianego ręcznika, przeniosła nas w dawne czasy i przypomniała, że nie zawsze kupowaliśmy wszystko w supermarketach.

Z kolei Mirka przybliżyła nam ideę z angielskiego zwaną couch surfingiem. W mowie: „Użycz kanapy” wszyscy znaleźliśmy się w ponad 3 milionowej społeczności ludzi, podróżujących w ten sposób po całym ziemskim globie.

Mowę ciała prezentował Darek w przemówieniu ”Podwodna komunikacja”. Jak rasowy nauczyciel, przy pomocy ekspresyjnych gestów i mimiki najpierw nauczył nas jak komunikować się pod wodą podczas nurkowania, a na zakończenie sprawdził co zapamiętaliśmy. Egzamin wypadł zadowalająco, bo Darek schodził ze sceny z szerokim uśmiechem na twarzy.

Beata przedstawiała telewizyjne przemówienie na temat szkodliwości cukru w pożywieniu. Z werwą profesjonalisty i świetną dykcją, bez używania telepromptera przedstawiła wpływ cukru na nasze zdrowie. Włos się na głowie jeżył, gdy uświadamialiśmy sobie że z cukrem, jak z bakteriami – jest właściwe wszędzie.

W ostatnim przemówieniu Łukasz wznosił Toast za Ojczyznę. W pięknych, pełnych pasji słowach sławił naszą Matkę, której się nie wybiera. Nie obyło się bez odśpiewania Hymnu Narodowego i lampki szampana.

Po przerwie, oceniający w osobach Przemka, Alicji, Ewy, Tomka i Agnieszki przekazali mówcom informacje zwrotne. Szczegółowo omówili co się udało i sugerowali, nad którymi elementami wystąpień warto jeszcze popracować.

Zespół Oceniający spotkanie: Sylwia, Grzegorz i Sebastian, pod przewodnictwem Głównego Oceniającego – Tomka – zdał sprawnie raporty.

Chwilę później nasi Goście mieli jak zawsze okazję opowiedzieć o swoich wrażeniach i już naszedł czas na klubowe ogłoszenia, których było dużo, bo Konkursów i innych ciekawych wydarzeń w Toastmasters będzie w najbliższym okresie będzie co niemiara.

Do zobaczenia za tydzień,
Toastmaster Jarek