Podsumowanie spotkania_30. kwietnia

Kolejne spotkanie klubu Top Careers Toastmasters pt. „Ziemia i Mars” Mars_0odbyło się już tradycyjnie na naszej kochanej planecie Ziemi. Na początku rozważano możliwości wysłania delegacji Toastmasters na Marsa aby wraz z innymi śmiałkami założyć tam klub mówców. Ustalano wszystkie za i przeciw i wydaje się, że ostatecznie czerwona planeta musi jeszcze trochę poczekać na eksplorację i rozwój cywilizacji.

Nie pozostało więc nam nic innego jak doskonalić się na miejscu. W przygotowaniu tego ziemskiego spotkania udział wzięli: Iwona-Główny Oceniający, Jakub-Kontroler Płynności, Justyna-Chronometrażysta, Urszula-Gramatyk oraz Dorota-Operator kamery i Darek-Opiekun Gości.

Kolejno zbliżaliśmy się z niecierpliwością i zaciekawieniem do mów przygotowanych.
Debiutant Bernard w swojej pierwszej mowie prezentował przed publicznością swoje umiejętności. Jednocześnie dał nam wszystkim możliwość lepszego poznania swojej osoby, piękna rodzinnych stron – Suwalszczyzny i sporego kawałka swego życia i hobby.

Następnie Sylwiusz przedstawiał najważniejsze różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną. Lekcja ta pozwoli z pewnością na jeszcze lepszą komunikację między ludźmi.

Łukasz z kolei, nasz trzeci mówca, wychwalał w swoim przemówieniu na specjalne okazje postać niezastąpioną w naszym klubie, bez której funkcjonowanie tegoż byłoby znacznie utrudnione. Mowa oczywiście o Tomku, który nadzoruje system edukacji.

Część pierwszą zakończył w ciekawy sposób Michał, który starał się przedstawić to, czego często w dzisiejszym świecie, który nas otacza, nie widać. Poruszane kwestie z pewnością skłonią słuchaczy do samodzielnego ich przemyślenia.

Po przerwie na scenę sprawnie wkroczył Zbyszek; z Gorącymi Pytaniami nie z tej planety dzielnie zmagali się Andżelika, Mirka i Alek.

Po wystąpieniach przyszedł czas podsumowania mów przygotowanych z pierwszej części spotkania, które oceniali kolejno:
Agnieszka, Sławomir, Alicja i Beata.

Na koniec Goście podzielili się swoimi uwagami, po których nastąpiły ogłoszenia klubowe. Następnie chętni wybrali się na wieczorną eksplorację miasta, gdzie doświadczali na swoich kubkach smakowych wietnamskich przysmaków.

Toastmaster
Sebastian