XI Ogólnopolski Instytut Przywództwa TM – relacja

W dniach 9-10 lipca b.r. uczestniczyliśmy w zajęciach XI Ogólnopolskiego Instytutu Przywództwa Toastmasters we Wrocławiu, w którym wzięło udział ponad 100 osób. Zajęcia te stanowiły jednocześnie okazję do zacieśnienia już zawartych znajomości i nawiązania nowych, gdyż uczestniczyli w nich członkowie klubów z całej Polski oraz z Niemiec.

Program edukacyjny był różnorodny. Warsztaty dały sposobność zdobycia lub pogłębienia wiedzy na temat prowadzenia efektywnych spotkań, skutecznej prezentacji, zapewnienia informacji zwrotnej, czy też budowania zespołu.

Interesujące były warsztaty i dyskusje na temat wzmacniania umiejętności przywódczych. Zasady, przepisy i procedury Toastmasters nie stanowią już dla nas zagadki!

Poznaliśmy także nowy sposób prezentacji multimedialnej zwanej z języka japońskiego: „Pecha Kucha” polegający na pokazywaniu 20 slajdów przez 20 sekund każdy, czyli 400 sekund (6 minut i 40 sekund) to cała prezentacja. Pouczające były warsztaty o rolach poszczególnych członków Zarządu Klubu Toastmasters.

Niektóre sesje prowadzone były przez gości z zagranicy. Byli to: Bill – Amerykanin, który przyjechał do nas z Holandii oraz małżeństwo Szkotów Morag i David, którzy od 5 lat mieszkają w Niemczech i tam dowiedzieli się o Toastmasters.

Wspólna kolacja została uświetniona wspaniałym pokazem fontann. Mieliśmy okazję podziwiać nie tylko efekty wizualne, ale i dźwiękowe cudnie zaprojektowanego pokazu do muzyki łączącej przeróżne utwory wraz z hologramami w ruchu. Żywe rytmy salsy zapraszały do zabawy niemal do białego rana. Niektórzy uczestnicy spotkania wspominali o urokach tańca przy muzyce latynoamerykańskiej jeszcze dwa dni później – już po powrocie, na spotkaniu Klubu ;-))

W ciągu dwóch dni naładowaliśmy swoje akumulatorki pozytywną energią na najbliższy rok. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

Danusia i Karolina

fot. Wroclove Toastmasters

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz