Podsumowanie spotkania z 5. kwietnia

5.04.2011 odbyło się kolejne spotkanie Klubu Toastmasters. Temat nawiązywał do 1 kwietnia i brzmiał Prima Aprilis.

Michał objął funkcję Głównego Oceniającego i czuwał nad całokształtem spotkania. Upływ czasu mierzył Sylwiusz. Nad płynnością naszych wypowiedzi czuwała Magdalena. Poprawność naszych wypowiedzi pod kątem gramatycznym kontrolowała Karolina.

Jako mówca debiutowała Irmina. Oficjalnie członkiem została kilka dni wcześniej, więc bardzo szybko rozpoczęła występowanie przed publicznością. Opowiadała o swojej pasji, którą są podróże. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy o krajach, w których mieszkała.

Następnym mowcą był Łukasz, który opowiadał o zaletach i wadach portali społecznościowych. Przybliżył słuchaczom również swoje poglądy na temat spędzania czasu przed ekranem monitora klikając godzinami kolorowe ikonki. W jego ocenie jest tragiczne, że marnujemy znakomitą większość czasu poza pracą na życie wirtualne.

Jako kolejny mówca wystąpiła Justyna. Realizowała już 8-my projekt z 10-ciu zawartych w podręczniku podstawowym. Opowiadała o tzw. „Pit – Stop”; zjawisku, którego polska nazwa nie przyjęła się w języku polskim. W dużym skrócie objaśnia on wysoką wartość pracy zespołowej. Punktem kulminacyjnym jej wystąpienia była analogia działań zespołu Formuły 1 do sukcesu jednostki w Klubie Toastmasters.

Następnie Beata wygłosiła monodram. Czytając interpretująco przybliżyła słuchaczom portret psychologiczny oraz emocje głównego bohatera. Jej wystąpienie pochodziło już z podręcznika zaawansowanego.
Jak zwykle stałym elementem spotkania były Gorące Pytania, które tym razem poprowadził Grzegorz.

Całe spotkanie upłynęło w atmosferze żartów, dowcipów, dobrej zabawy.

Toastmaster wieczoru
Iwona Chwaścińska

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz