Relacja ze spotkania 10.08.2021 “Zdjęcia, które zmieniły świat.”


Gospodynią spotkania, które odbyło się 10.08.2021 była Monika Kaczmarska. która zabrała nas w świat obrazu, a dokładniej fotografii. Prowadząca zaciekawiła zgromadzoną publiczność przygotowanym przez siebie tematem spotkania pt. “Zdjęcia, które zmieniły świat”. Barwnie malując słowem opowieści dotyczące poszczególnych zdjęć, opowiadała również historie z nimi związane. Dowiedzieliśmy się między innymi o tym, że dzięki dobre zdjęcia potrafią zmienić światopogląd i postrzeganie świata.

Mowy przygotowane wygłosiło 2-ch mówców: Marcin i Antoni. Marcin w swoim wystąpieniu pt. “Szklanka pełna czy pusta”opowiedział o swoich przemyśleniach dotyczących optymistów i pesymistów. Zaproponował kilka prostych ćwiczeń wspomagających patrzenie na świat w pozytywny sposób.Jako drugi wystąpił Antoni, który opowiadał, jakie wyzwania stoją przed organizatorem spotkań hybrydowych. Po wysłuchaniu mowy Antoniego chciałoby się rzec, że spotkania hybrydowe nie są takie straszne jak się o nich mówi. Poznaliśmy też początki Antoniego jako Toastmastera.

Jak zwykle odbył się również konkurs odpowiedzi na “gorące pytania” (nieprzygotowane odpowiedzi na pytanie zadane przez prowadzącego konkurs – biorąc w nim udział możemy przećwiczyć się w nietypowej sytuacji np. sondaż lub wywiad przeprowadzony przez dziennikarza).

Tym razem Andrzej poprowadził konkurs w zupełnie finezyjny i nieszablonowy sposób. Wzięło w nim udział 5 osób jednocześnie.
Bardzo obrazowo naszą mowę ciała ocenił Leo – nie dość, że wirtualnie wprost z Düsseldorfu to jeszcze użył do tego celu prezentacji, którą zdążył wykonać w trakcie spotkania.

Zwycięzcy konkursów wg. głosów publiczności:
Najlepsza mowa: Marcin Kochanowski
Najlepsza ocena mowy: Milena Dzialuk
Najlepsza odpowiedź na gorące pytanie: Katarzyna Zemła
Najlepszy humor: Antoni Jakubowski

PR. Andrzej W.