Spotkanie 03.09.2019

Za nami kolejne wspaniałe spotkanie😄. Od razu przypominamy, że kolejne spotkanie, 10 września, odbywa się w innej lokalizacji, niż zazwyczaj – Świetlica Wolności, ul. Nowy Świat 6/12. Godzina taka, jak zawsze – 18:45.

Tematem spotkania, które odbyło się 3 września, było „samozarządzanie”. Prowadzący, Marek Wzorek, opowiedział o nowym stylu zarządzania, opartym na zwiększonej wolności pracowników i ich autonomii w podejmowaniu decyzji, traktowaniu ich jako myślących i odpowiedzialnych. Podobnie jak w życiu osobistym, gdzie jako dorośli ludzie potrafimy sobą sami zarządzać, wykazujemy inicjatywę w życiu prywatnym, stawiamy cele, bierzemy kredyty, realizujemy osobiste projekty, zarządzamy własnymi finansami. Tak może być i w firmie.

Beata Miliszkiewicz-Sakowska opowiedziała jakie są jej doświadczenia w nawiązywaniu kontaktów: biznesowych i towarzyskich. Odpowiedziała na pytanie, czy można połączyć te dwa światy i co przyniósł jej ten mix.

Marek Walecki w mowie „co ja tu robię?” inspirował do rozwoju na scenie i przyjmowania informacji zwrotnych z lekkim przymrużeniem oka. Jak sam przyznał, wydawało mu się na początku, że Toastmasters nie jest dla niego. A dziś świętuje swój sukces, o czym poniżej 🙂.

Paulina, w swoim ice breakerze do ścieżki “innowacyjne planowanie”, podjęła wątek swoich innowacyjnych planów związanych z funkcją dyrektora rejonu A2 w Toastmasters. Brzmią ambitnie i na pewno będą miały wpływ na nasz klub – trzymamy kciuki.

Gorące pytania były namiastką zbliżającego się wielkimi krokami konkursu mów humorystycznych. Czworo śmiałków mierzyło się z pytaniem – rządzić czy nie rządzić.
Pojawiła się też nowa funkcja – ocena wyrazistości mowy. Ocena dykcji, artykulacji, akcentowania i wypowiadania końcówek.

Mieliśmy wiele powodów do świętowania: nowym członkiem została Agata Hoffman. Serdecznie witamy! 🤩🥳. Paulina rozpoczęła nową ścieżkę, a Marek Walecki zakończył ścieżkę CC – kompetentny mówca. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!👏🏆

Słowo dnia – apodyktyczny.

Najlepszy mówca – Marek Walecki🏆
Najlepszy oceniający – Michalina Szczepańska🏆
Najlepszy w gorących pytaniach – Agnieszka Salamon🏆
Najlepszy humor – Marek Walecki🏆

Gratulujemy!

W następny wtorek widzimy się o wyjątkowo w innym miejscu, o 18:45 w Świetlica Wolności, ul. Nowy Świat 6/12.
Do zobaczenia!