Spotkanie specjalne 16 czerwca 2015

spotkanie_20150616

…ważki temat spotkania zwrócił uwagę na Toastmastera wieczoru Jakuba – jakże On trafnie skonfrontował PORAŻKĘ z uśmiechem – SKONFUNDOWANY nie był na pewno – BRAWO! 🙂

Na spokojnym morzu nie wychowa się prawdziwy marynarz – tak spuentował PYTANIE DNIA Staszek i mimo, że potknięcia, na różnych płaszczyznach to naturalna sprawa, to… jak dobrze można przemawiać, począwszy od Ice Breakera zaprezentował nam Jakub – OCH, TO BYŁA MOWA!

Lider Liderów – Monika Maziejuk to kolejna kobieta, która medal zdobyła – w pełni zasłużenie mnogość aktywności nagrodzona – GRATULUJEMY!

Gorące Pytania – był sobie kiedyś rzemieślnik, nie kto inny jak wyoblarz i to on właśnie KONKURS zdominował, a że doskonale poradził sobie z tym nie lada zadaniem Andrzej to wygrał i GROMKIE OKLASKI zebrał!

AKRONIMY – nasze WYRAZY UZNANIA dla Justyny (poprowadziła warsztat z mentoringu) i Tomka (oceniał mowę ciała) – to się nazywa kreatywność!
PSI = przywództwo stymulacja inspiracja – tzw. psi’a zasada
KM i PGR = kontakt wzrokowy i postawa gesty ruch (na scenie), opisane zostały przez koleje mazowieckie i państwowe gospodarstwo rolne

…podsumowując – to było bardzo wartościowe spotkanie, mnóstwo inspiracji trafiających w sedno, a skoro dzień bez mowy jest straconym to ZAPRASZAMY na kolejne… już we wtorek.
Do miłego zobaczenia, usłyszenia i dołączenia do Nas!
https://www.facebook.com/events/1413496082310450/

Anna Piotrowska

***

NOTATKA

Drodzy,

o tym jak ważni jesteśmy dla siebie w organizacji Toastmasters przekonujemy się szczególnie w chwili, gdy w klubie pojawia się nowy członek.

Wówczas mamy szansę podzielić się tym co już wiemy, umiemy i lubimy robić. Na początek – pozytywne nastawienie, a potem…

Zatem kilka zdań na temat – mentoringu, w ślad za krótkim, interaktywnym warsztatem prowadzonym przez Justynę Mosek. (https://www.facebook.com/events/1623870917825653/) 🙂

Mentor w klubie Toastmasters to osoba, która przede wszystkim wprowadza w realizację podstawowych programów edukacyjnych na ścieżkach Mówcy i Lidera (Competent Communicator i Competent Leadership).

Mentor jest osobą doświadczoną, oferuje swoją pomoc i wsparcie. To doradztwo, to nic innego, jak partnerska relacja pomiędzy nauczycielem i uczniem (Mentee), zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału, a która opiera się na inspiracji i stymulowaniu do działania, by wspólnie osiągnąć pełny sukces, jak się finalnie okazuje – dwojga wspomnianych.

Jest takie powiedzenie – “gdy mistrz jest gotowy pojawia się uczeń” / “gdy uczeń jest gotowy pojawia się mistrz” – nie zapominajmy jednak, że nigdy nie wiadomo kto jest kim dla kogo, a nawet jeśli wskażemy na pozycje w tej relacji, to każdy uczeń mistrza uczy czegoś mistrza.

Podsumowaniem niech będzie akronim do zapamiętania.

W mentoringu zastosowanie ma PSI’a zasada. (P)przywództwo (S)stymulacja (I)inspiracja

Owocnej nauki – niech jak najlepiej odpowiada obranemu celowi na ścieżkach edukacyjnych Toastmasters.

Powodzenia!