Podsumowanie spotkania 13. listopada

W labiryncie

Wchodzisz do budowli o wyraźnym centrum, do którego prowadzi plątanina skomplikowanych korytarzy – dokąd Cię zaprowadzą i czy wszedłszy, znajdziesz drogę powrotną?

Motyw labiryntu tkwi w pamięci pokoleń od czasów starożytnych. W sztuce  greckiej i rzymskiej dekorowano tym wzorem wazy, układano mozaiki, bądź zdobiono monety. Mitologia osnuła tę budowlę porywającą opowieścią o śmiałym Tezeuszu, który nie tylko pokonał Minotaura (potwora tkwiącego w samym środku labiryntu), ale też powrócił szczęśliwie dzięki nici, otrzymanej od Ariadny. Malarstwo (obrazy Bruegla, Czapskiego i Klee;  grafiki Eschera, Goi, Piranesiego) i literatura („Boska Komedia” Dante Aligheri, „Treny” Kochanowskiego, „Proces” Kafki, „Sklepy cynamonowe” Schulza, „Dżuma” Camusa) ukazywały labirynt jako alegorię zawiłości ludzkiej psychiki, dramatu pogmatwanej egzystencji, skomplikowanego układu zdarzeń, nieodgadnionych wyroków losu.

Na spotkaniu 13. listopada w plątaninę korytarzy wkroczyło trzech śmiałków:

– Leszek, który w swoim drugim projekcie “Body” intensywnie zachęcał nas do regularnego podnoszenia tężyzny fizycznej

– Sebastian w mowie czwartej (“Zmiana”), pokazał nam, że koń jaki jest każdy widzi, ale przecież tu chodzi o to jak sobie radzić ze zmianami…

– Łukasz, prezentujący w pierwszym projekcie ze ścieżki zaawansowanej “Uśmiechnij się” – humor i umiejętności motywowania słuchaczy

Rolę Ariadny, snującej cenną nić pełną celnych uwag, trafnych spostrzeżeń i konkretnych wskazówek, jako oceniający mówców przyjęli:
Ewa, Iwona i Sławek.

Natomiast zespół, który pomógł wszystkim dotrzeć do celu i obalić Minotaura stworzyli: Zbigniew – Chronometrażysta, Antoni – Kontroler płynności i Artur – Gramatyk. Przewodziła im, jako Główna Oceniająca – Alicja.

“W labiryncie ludzkich spraw, zagubieni Ty i ja” – mówiły słowa piosenki z popularnego serialu*. Tym razem jednak dotarliśmy szczęśliwie do wyjścia, a przez meandry labiryntu poprowadziła nas

Toastmaster
Agnieszka

       

_____________________________
*W labiryncie” (za Wikipedią) – pierwsza polska opera mydlana w reżyserii Pawła Karpińskiego emitowana w Programie 2 TVP (ówczesnym TP2) od 30 grudnia 1988 do 26 czerwca 1991. Łącznie powstało 120 odcinków w dwóch seriach.