Podsumowanie spotkania 6. listopada

Życie

Spotkanie otworzył Toastmaster wieczoru – Antoni, który krótko zasygnalizował gościom, że oto znajdujemy się w miejscu magicznym,w którym ludzie zmieniają się w krasomówców. Są też tacy, którzy o tych umiejętnościach zupełnie nie wiedzieli i dopiero po szlifie dokonanym przez klub zabłysnęli pełnym światłem.

Toastmaster nawiązał do efektu motyla i każdy z uczestników mógł opowiedzieć o pozornie drobnym zdarzeniu, które zmieniło jego życie; opowieściami tymi dzielono się w ramach tradycyjnego „pytania dnia”. Danusia jako Główny Oceniający spotkania przedstawiła zespół funkcyjny: Chronometrażystę – Huberta, Kontrolera Płynności– Marka, Gramatyka – Sylwię . Ta ostatnia dobrała pasujące do tytułu spotkania Słowo Dnia – refleksja. Każdy z uczestników opowiedział o jakiejś życiowej przygodzie.

Spotkanie było autentycznym popisem trzech mówców. Zbigniew w swoim debiucie o tytule „Perspektywa Przyszłości” opowiedział o weryfikacji oczekiwań z zderzeniu z rzeczywistością w różnych okresach swojego życia. Mirka zachwyciła wszystkich swoim drugim występem i opowiadaniem o wiewiórce, której udało się uratować życie. Występ Łukasza, to pokaz – jak można mobilizować nas wszystkich. Łukasz w swojej mowie „Do boju”, połączył siłę ekspresji i profesjonalne podejście do tematu.

Mowy oceniali: Tomek, Sylwiusz i Monika. Zwycięzcą w konkursie Gorących Pytań został Przemek, a w konkursie na Słowo Dnia – Monika. Temat spotkania pobudził i gości i klubowiczów do bezpośrednich rozmów na długo po oficjalnym zakończeniu spotkania.

 

Zdjęcie pochodzi z witryny: http://www.pasjonacizycia.pl/efekt-motyla/motyl/