Podsumowanie spotkania 28 sierpnia 2012

Atraktor Lorenza

Spotkanie 28.08 odbywało się pod enigmatycznym hasłem “Atraktor Lorenza”.

Przybyłych klubowiczów i gości przywitały dziwne wykresy i instrumenty losujące. Prowadzący Tomasz na samym początku postanowił rozwiązać zagadkę enigmatycznego tytułu i okazało się, że spotkanie będzie dotyczyło Chaosu. Mowa była o mistycznych, naukowych i praktycznych zastosowaniach tego zjawiska w otaczającej nas rzeczywistości.

Spotkanie zgodnie z tematem też miało w sobie coś z losowości. Mówcy byli bardzo zaskoczeni losowaniem kolejności ich wystąpień, jednak na scenie nie dali tego po sobie poznać w najmniejszym stopniu. Mowy wszystkich oratorów czerpały z ich własnych doświadczeń: Artur i Agnieszka opowiedzieli nam o własnych przeżyciach i ważnych dla nich momentach, które ukształtowały ich w osoby jakimi są teraz. Ernest i Łukasz postanowili zaczerpnąć ze swojego bogatego doświadczenia zawodowego i przekazać nam informacje i porady z obszarów które także i nam mogą się przydać w codziennej pracy.

Gorące pytania w wykonaniu Sebastiana dodatkowo podgrzały atmosferę i tak ciepłą przez wzgląd na aurę panującą na zewnątrz. Zmagania trzech – Sławomira, Łukasza i Tomasza – zakończyły się zwycięstwem Łukasza.

Prowadzącego wspierał kierowany przez Beatę zespół funkcyjnych: kontroler płynności – Marek, chronometrażysta – Jarosław i gramatyk – Łukasz.

Ogólnie po spotkaniu chaotyczna wiedza na temat chaosu w głowach klubowiczów i gości została lekko uporządkowana.

Toastmaster Tomasz