Podsumowanie spotkania 12 czerwca 2012

Przyprawy

Inteligencja jest tą przyprawą, która z najpospolitszych rzeczy robi cuda. Autor: Maria Dąbrowska

Tematem spotkania były przyprawy. Są to składniki dodawane do potraw, zwykle w znikomych ilościach, dla polepszenia ich walorów smakowych, zapachowych i wizualnych. W dalekiej przeszłości niektóre rośliny, które obecnie stosujemy jako przyprawy, były używane przez znachorów, czarowników i kapłanów. Służyły jako leki, afrodyzjaki, święte oleje, kadzidła itp. Przez całe tysiąclecia handel przyprawami, szczególnie tymi korzennymi pochodzącymi z odległych krajów Azji, przynosił znaczne zyski i był rozwijany.

Przyprawą naszego spotkania był zespół oceniający.  Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwał Główny Oceniający Tomek W. i jego zespół: Mirka – Kontroler Płynności, Tomek Kr. – Chronometrażysta i Sławek – Gramatyk.

Pierwszym mówcą był Artur, który realizował swój drugi projekt. W swoim przemówieniu zatytułowanym „Za Żyd-ne skarby!” zachęcał nas do tolerancji i przełamywania stereotypów. Na podstawie własnych doświadczeń, Artur uświadomił nam, jak ważna jest tolerancja w życiu, gdyż dzięki niej łatwiej akceptujemy świat takim jakim jest.

Tytuł drugiego wystąpienia Agnieszki to „Bieg przez płotki”. Agnieszka podzieliła się z nami kilkoma przykładami z okresu studenckiego, kiedy życie rzucało jej kłody pod nogi. Jednakże, w efekcie stanowiły one możliwość sprawdzenia się. Zostały one potraktowane jako nowe wyzwania.

Trzecim mówcą była Dominika. Jej 8 projekt „Dylematy” przekonał nas, iż proces decyzyjny powinien być usystematyzowany, gdyż wtedy świadomie podejmujemy decyzję. Rada: spisać cele, sprawdzić zasady i ograniczenia i znaleźć narzędzia, które doprowadzą nas do tych celów. Dominika użyła różnorodnych pomocy wizualnych, aby wzmocnić swój przekaz.

Halina realizowała 10 projekt. Tytuł „Bądź sobą”. Inspirowała nas do korzystania ze swojego indywidualizmu, do wyróżniania się w taki sposób, w jaki nam się podoba. Nie musimy jednak łamać norm społecznych, aby wyrazić własne „ja” i nie podążać za innymi. Halina była naturalna w swoim przekazie – była sobą!

Oceniający odpowiednio mówców: Ewa, Alek, Łukasz S. i Joanna podsumowali co było dobre w przemówieniach. W ich ocenie nie zabrakło także „krzty dziegciu”.

Spotkanie podsumował i ocenił Tomek W. i jego zespół.

Za tydzień zapraszamy na kolejne spotkanie!

Toastmaster Danusia

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz