Podsumowanie spotkania 7 lutego 2012

Spotkanie poświęcone bylo osobie Marii Skłodowskiej-Curie. Ta wyjątkowa Polka nie tylko odkryła dwa pierwiastki -polon i rad, lecz również zrezygnowała z zastrzeżenia patentu, a tym samym z bogactw. Jej życie nie należało do łatwych – mąż Piotr zginął w wypadku drogowym, a ona ciężko pracowała narazając się na skutki promieniowania radioaktywnego. Jednak trudno przecenić jej wklad we współczesnaą fizykę oraz medycynę. Do dziś jest jedyną kobietą, która otrzymała dwie nagrody Nobla. Jest także jedynym uczonym w historii uhonorowanym Nagrodą Nobla w dwóch różnych dziedzinach nauk przyrodniczych.

Magda, wiceprezes do spraw członkowskich oficjalnie powitała i wręczyła dyplomy nowym członkom naszego klubu.

Pierwszym mówcą była Halina. W swoim wystapieniu “Zabezpiecz się czyli…” opowiedziała nam, dlaczego warto ubezpieczać się w towarzystwach ubezpieczeniowych. Przedstawiła krótki przewodnik po obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeniach.

Kolejny mówca, Łukasz, w swoim wystąpieniu “Czym to się różni” przybliżył obecnym tajniki damskiej garderoby. Na przykład wyjaśnił różnice między sukienką a spódnicą.

Małgosia realizuje podręcznik zaawansowanego mówcy. W swym przemówieniu “Historia pewnej podróży” zabrała nas w podróż do przeszłości.

 Następnie wysłuchaliśmy bardzo technicznego przemówienia Joasi ” Droga do gwiazd – energia bez ograniczeń”. która wręcz przeciwnie – przebyła z nami drogę w odległą przyszłość.

Mówców oceniali kolejno: Ewa, Sławomir, Michał i Beata.

Nad całością spotkania czuwał zespół: Agnieszka – kontroler płynności, Sylwiusz – chronometrażysta i Łukasz – gramatyk. Tomek pełnił rolę głównego oceniającego.

Uczestnicy wychodzili ze spotkania RADośni i PROMIENNI 🙂
 
Pozdrawiam!

Alek

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz