12. Instytut Przywództwa Toastmasters – jak było?

Szkolenia, spotkania z członkami wielu klubów, imprezy integracyjne w kawiarniach i klubach pozostawiły wiele wrażeń. Panele dyskusyjne były bardzo ciekawe, zwłaszcza dzielenie się dobrymi praktykami, które przynoszą rezultaty. Prezentacje klubów pokazały jak wiele różnorodnych działań podejmujemy w swoich miastach.

Wszyscy prezenterzy przyciągali uwagę swoimi wystąpieniami. Małgosia Cibor mówiła o tym, jak efektywnie zorganizować konferencję. Joasia Chmiel dała wiele rad jak sprawić, aby goście do nas przychodzili, członkowie się angażowali, a media pisały o nas. Ogromne owacje uzyskała Milena Paluchowska za swoje wystąpienie na temat unikania kryzysów w klubie i kroków prowadzących do stabilności klubu.

Jerzy Gzula wygłosił specjalnie dla nas swoją zwycięską mowę humorystyczną “PKP”.

Jerzy Zientkowski zapewniał, iż czas jest narzędziem do budowania wiarygodnosci. Ćwiczenie, które przeprowadził, pokazało, że dla jednych 60 sekund może trwać 22 sekundy, a dla innych rozciąga się nawet do 120 sekund:-)  Jerzy pokazał nam także jak operować przestrzenią na scenie, budować historię, hologramy, linię czasu oraz dbać o relacje z publicznością.

Najważniejszym dla nas wydarzeniem w tym roku będzie Konferencja Dystryktu 59 w Poznaniu – 25-27 maja. O jej organizacji, kosztach i imprezach towarzyszących mówiła Monika Kasprzyk. I my tam będziemy!

Monika Królak przekonała nas, że funkcja liderska w Toastmasters warta jest miliony, zwłaszcza w zyciu zawodowym i prywatnym!  Jej niezwykłe rekwizyty podkreślały przekaz słowny:-)

Bill zachęcał kluby do używania Easy Speak’a i przedstawił jego nowe funkcje.

Cieszymy się, że należymy do jednego z kilku klubów, które były najliczniej reprezentowane na szkoleniu.

A tutaj znajdziecie zdjęcia i nagrania przygotowane przez klub w Katowicach http://www.silesiatoastmasters.pl/tli-2012

Impresje powyjazdowe:

Warto było przyjechać, chociażby tylko dla wysłuchania humorystycznej mowy Jerzego Gzuli – o PKP.
Wystąpienia szkoleniowe pt. “zły czas, czyli jak się zmieścić w czasie” oraz niedzielne “Chirurg na scenie, czyli jak operować przestrzęnią” wygłoszone przez drugiego Jerzego Zientkowskiego wprost bezcenne.
A na koniec perełka zaprezentowana przez Monikę Królak czyli “Funkcja liderska w TM – warta miliony!”.

Tak ten wyjazd był wart miliony…

A w sprawach pozaregulaminowych, acz zasługujących na wygłoszenie mów w najbliższym czasie: opowieści zasłyszane przy piwie przez niżej podpisanego, czyli niesamowita historia o PKP (opowiedziana przez Michała) oraz sensacyjna historia o akwarium (autorstwa Danusi)…

Sławek Jedynak

Ucieszyła mnie wiadomość, że TLI w Katowicach rozpoczniemy od zwiedzania Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego  GUIDO w Zabrzu. To była moja pierwsza okazja poczuć się jak Górnik, również dzięki niesamowitym opowieściom przewodnika Pana Andrzeja Tomaszewskiego. Polecam wyprawę do http://kopalniaguido.pl

TLI było dla mnie okazją do zgłębienia tajników wystapień- tak w teorii- dzięki Jerzemu Zientkowskiemu, jak i w praktyce dzięki mistrzowskiemu Jerzemu Gzuli. Swoim liderstwem zarazila mnie opowiadając prawdziwą historię swoich klubowych sukcesów, których dokonała jako Prezes wraz z zespołem i klubowiczami, niesamowita Milena Paluchowska, teoretycznie podbudowała to Monika Królak.
TLI to mozliwość poznania innych klubów w Polsce, klubowiczów i to nie tylko podczas zajęć i przerw ale i podczas nocnych rozmów lub tańców.

Ludzie to wartość, dla której jestem w Toastmasters. To, czego dokonują w swoim rozwoju, jak doskonalą się w byciu mówcą i przywódcą. Jakich rzeczy dokonują, organizując społecznie takie wydarzenia jak TLI- podziękowania dla Jacka Dudy i jego Zespołu!

Do zobaczenia w Poznaniu na Konferencji Dystryktu 59.

Beata Suchodolska

Wspaniali ludzie, inspirujące wystąpienia, mnóstwo wiedzy o Toastmasters, wspaniała zabawa i integracja, super atmosfera. Czegóż chcieć więcej. Dziękuję organizatorom oraz wszystkim uczestnikom, zarówno z naszego klubu jak i innych z całej Polski za świetny weekend.

Pozdrawiam i do zobaczenia w lipcu w Krakowie.
Darek

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz