Podsumowanie spotkania 10 stycznia 2012

Pierwsze spotkanie w nowym 2012 roku.  Członkowie Klubu dopisali, Goście również. Sala pomieściła ponad 30 osób.  Temat spotkania to „Poskramianie Gremlina”. Pod tym tajemniczym tytułem kryje się metoda stworzona przez Rica Carsona, autora książki „Poskramianie Gremlina, zdumiewająco prosta metoda, aby samemu sobie zejść z drogi”. Przez pojęcie gremlina rozumie to co my często nazywamy wewnętrznym krytykiem lub sabotażystą.

Każdy ma swojego „gremlina”, tylko czy zastanawialiśmy się jak wygląda i co do nas mówi? To on podpowiada Ci jak powinieneś się zachować, mówi ci jak się miewasz i ocenia każde twoje zachowanie. Żywi się twoim krytycznym myśleniem o sobie.  Na spotkaniu podałam kilka prostych kroków jak zauważać  gremlina w sobie, jak odróżnić własne myśli od jego myśli, jak osłabić jego moc, jak go poskromić. A wszystko to w kilku prostych krokach.

Najważniejszym punktem spotkania Toastmasters są wystąpienia.

Sławek w swoim pierwszym wystąpieniu „przełamał lody” i opowiedział nam o swoich doświadczeniach w służbie zawodowej Wojska Polskiego.  Bardzo ciekawe doświadczenia i spostrzeżenia.

Sylwiusz w swoim wystąpieniu pt. „Czekolada” przedstawił nam ciekawe informacje na temat tego słodkiego przysmaku. Z zaskoczeniem usłyszeliśmy, że i dzisiaj na półkach znajdujemy wyrób czekolado-podobny.

Sławomir w swoim szóstym wystąpieniu przedstawił nam obraz „Leniwej niedzieli” w górach. Oj działo się tam dużo, aż podskoczyliśmy na krzesłach.

Joasia w swoim wystąpieniu z podręcznika zaawansowanego przeprowadziła  dla nas instruktaż. Po tym wystąpieniu wiemy więcej jakie mamy możliwości rozwoju w klubie Toastmasters. Każdy może rozwijać się z korzyścią dla swojej sfery zawodowej.  Po prezentacji odpowiadała na pytania klubowiczów.

Konkurs gorących pytań, jak zawsze wzbudził śmiech i emocje. Wygrał Łukasz i odebrał nagrodę – krówki.

Całość spotkania oceniła Monika i były to trafne i cenne informacje.

Na zakończenie były ogłoszenia klubowe.  Łukasz ogłosił terminy maratonu wystąpień, oraz zaprosił do Katowic, gdzie 27-29 stycznia odbędzie się Ogólnopolski Instytut Przywództwa Toastmasters.

Podsumowując – każde spotkanie klubu jest inne, każde jest ciekawe.

Z niecierpliwością czekam na najbliższe.

Pozdrawiam i zapraszam,

Ewa

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz