Podsumowanie spotkania z 22. lutego

Aleksander jako Toasmaster przybliżył nam postać Alfreda Nobla – poligloty, poety, podróżnika, wynalazcy, przedsiębiorcy oraz fundatora Nagrody Nobla. Jego wynalazek – dynamit, dosłownie wysadził stary porządek świata, zaś ufundowana przez niego Nagroda Nobla już od 110 lat nadal pomaga zmieniać świat. Pozwala ona laureatom skupić się na ich wspaniałych pomysłach, a nie na próbach pozyskania środków na ich realizację. Dowiedzieliśmy się m.in., iż Henryk Sienkiewicz i Maria Curie-Skłodowska w momencie przyznawania nagród Nobla nie mieli polskiego obywatelstwa, choć z pewnością uważali się za Polaków.

W Pytaniu Dnia uczestnicy wypowiedzieli się na temat ich zdaniem najważniejszego wynalazku w dziejach ludzkości. Najwięcej propozycji krążyło wokół koła 😉

Gosia w swoim pierwszym wystąpieniu nie tylko opowiedziała nam o swoich pasjach, lecz również zagrała na gitarze i zaśpiewała. Ewa wezwała nas do przebudzenia, przytaczając opowieść Anthony’ego DeMello o tym samym tytule. Michał przeraził nas opisując manipulacje środków masowego przekazu na podstawie relacji z wojny w Iraku. Na szczęście projektor nie był w stanie wyświetlać wszystkich materiałów, bo w przeciwnym wypadku prawdopodobnie czekałaby nas bezsenna noc ;-). Monika w swoim wystąpieniu unaoczniła nam, jak można przekuć na finansowy sukces ludzką skłonność do poprawiania cudzych błędów.

Konkurs Gorących Pytań wygrał Łukasz, rozśmieszając nas do łez.

Na zakończenie mieliśmy okazję zapoznać się z filmem promującym nasz klub. Film ten powstał na ostatnim szkoleniu Toastmasters w Warszawie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz