Podsumowanie spotkania z 11 stycznia

Tanecznym krokiem wkroczyliśmy w rok 2011. “Niech żyje bal” to temat przewodni pierwszego w 2011 roku spotkania naszego klubu.  Było o balach, karnawale, był szampan, faworki i inne niespodzianki.

Ale po kolei:

Na początku wszyscy dostali zaproszenie na bal przebierańców i musieli odpowiedzieć na pytanie: za co lub za kogo chcieliby się przebrać.

Swoje pierwsze wystąpienia zaprezentowali Magdalena  i Adam.

Oboje w sposób niekonwencjonalny przedstawili się pozostałym członkom klubu.

Tytuł wystąpienia Magdy “Wystąpienia publiczne – ambiwalentnie”. Magda lubi taniec towarzyski i tańce latynoamerykańskie. W swoim wystąpieniu przedstawiła się miedzy innymi jako “uciekająca panna młoda”, a ku pokrzepieniu wszystkich stremowanym wystąpieniami zacytowała Marka Twaina: “Są dwa rodzaje mówców: ci którzy się denerwują i ci, którzy kłamią”

Jak wyznał Adam,  jego ulubiony styl tańca to “weselne wygibasy”, ale nie figury taneczne, a sportowa rywalizacja na macie przyniosła Adamowi medale i dyplomy.  Swoje wystąpienie zatytułował  “Wygrałem życie”.

Monika jako ulubiony styl tańca podała funky hip-hop, a dla nas, na pierwsze noworoczne spotkanie przygotowała i poprowadziła szkolenie na temat ustalania celów i planowania. W ramach ćwiczeń praktycznych wszyscy obecni spisali na karteczkach swoje cele na najbliższe półrocze. Oczywiście cele związane z realizacją programu edukacyjnego Toastmasters!  Spisane i podpisane cele zostały przekazane wiceprezesowi ds. edukacji.

W przerwie wznieśliśmy toast za realizację tych postanowień.

Po przerwie Łukasz podniósł temperaturę spotkania prowadząc w rytm ulubionej samby gorące pytania. Magda, Małgosia, Sebastian i Aleksander musieli wcielić się kolejno w sprzedawcę karnawałowych gadżetów, kierowcę prototypu samochodu napędzanego alkoholem, któremu zabrakło paliwa kwadrans przed północą w sylwestrową noc, organizatora imprezy za wygrane 10.000 zł i instruktora tańca.

Konkurs na najlepszą odpowiedź wygrali Magda i Aleksander i zostali koronowani na Króla i Królową balowego spotkania.

Informacji zwrotnej mówcom udzieliły Beata  i Barbara, które są mentorkami Magdy i Adama.  Zwróciły uwagę na mocne strony obu wystąpień i wskazały obszary wymagające poprawy, zachęcając jednocześnie do kolejnych wystąpień.

Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwali: Chronometrażysta Danuta, Kontroler płynności Halina oraz Gramatyk Michał, który w bardzo dowcipny sposób podsumował to, co było dobre, a co wymaga poprawy w naszych wypowiedziach oraz ogłosił wyniki konkursu na użycie “słowa dnia”. Komkurs wygrała Ewa. Całość podsumowała Patrycja  pełniąca funkcję Głównego Oceniającego.

Jako Toastmaster wieczoru serdecznie dziękuję Halince, Małgosi i Łukaszowi za pomoc w przygotowaniu sali, poczęstunku i sprzętu.

Toatmaster wieczoru

Joanna Tkaczyk-Nowakowska

Zapraszam serdecznie na następne  spotkanie 25 stycznia.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz