Paweł Anduła opowiada czego nauczył się prowadząc konkursy w klubie TCTM?

W październiku 2021 prowadziłem dwa konkursy mów i odpowiedzi na gorące pytania. Pewnie sam to bym się nie podjął tego zadania, bo uważałem, że mnie ono przerasta, jednak skuteczna motywacja Zarządu spowodowała, że postanowiłem zaryzykować. Skoro Zarząd we mnie wierzy to, dlaczego nie spróbować?
Rzuciłem się więc po raz kolejny na głębokie wody.

Na początku było zaciekawienie i lektura regulaminu i różnych materiałów, potem konsultacje z innymi członkami klubu i zachęcanie do udziału w konkursie mówców oraz osób funkcyjnych. Dopiero wtedy zobaczyłem, jak to jest duży projekt od strony koordynacji. Uczestniczyło w nim 16 osób (mówców oraz osób funkcyjnych). Przyszło przerażenie, ale na każdym kroku mogłem liczyć na wsparcie i pomoc członków klubu.
Nasz klub to jest wspaniała grupa ludzi, którym się chce, którzy są prawdziwie zaangażowani i którzy zawsze chętnie Ci pomogą.

Przygotowania ruszyły pełną parą. Były też błyskawiczne zwroty akcji, różne bariery do pokonania aż w końcu nadszedł czas konkursu. Stres przerodził się w euforię a ta znalazła ujście dopiero po wypowiedzeniu magicznych słów „Niniejszym konkurs mów TCTM uważam za otwarty”.

Wtedy ucichły emocje, stres gdzieś się ulotnił i pozostała tylko funkcja prowadzącego konkurs, uczestnicy oraz widownia. To było piękne, trudne do opisania uczucie – każdemu życzę takich doznań. Jeśli się wahasz, czy warto zostać prowadzącym konkurs to zapewniam Cię, że naprawdę warto.
I jeszcze jedno, gdy będziesz miał pytania to zawsze możesz liczyć na moją pomoc.

Plusy:

• Świetna szkoła liderska (możliwość przećwiczenia tego

co napisano w minusach przyp.red)

• Szlifowanie swoich zdolności logistycznych oraz zarządzania zespołem

• Nauka proaktywnego myślenia

• Wyrabianie nawyków myślenia przyczynowo-skutkowego

 

Minusy:

• Zabiera dużo czasu

• Praca w dziwnych godzinach

• Kłopoty z zaangażowaniem mówców oraz osób funkcyjnych (ich brak czasu, nieterminowe wypełnianie

obowiązków wymaganych przez regulamin)

• Konieczność koordynacji prac dużego zespołu

 

Autor: Paweł Anduła (na zdjęciu odbierający nagrodę dla najlepszego oceniającego mowę) 🙂

Red. Andrzej Wasiluk