Relacja ze spotkania “Lęk przed nieznanym” 17.08.2021.

 

Ostatnim niecodzienne spotkaniem pokierowała z gracją Beata Matusiak-Bulak, która umożliwiła wszystkim odważnym zmierzyć się ze swoimi lękami. W jaki sposób? Otóż przed spotkaniem wszyscy chętni wylosowali swoje role i funkcje. Mowy wygłaszane byływięc po bardzo krótkim przygotowaniu – były to wręcz mowy “na gorąco”. Dodatkowo każda z osób przemawiających miała za zadanie zawrzeć w swoim wystąpieniu 3 losowe słowa, które wcześniej zostały zaproponowane przez publiczność.
Pierwszy wystąpił Kuba, który w swoim wystąpieniu opowiedział w humorystyczny sposób o seansie filmowym w rodzinnym gronie. Pojawiły się również 3 wymagane słowa: rewolwerowiec, czerwony kapturek i kokardka.
Jako druga wystąpiła Katarzyna, która zabrała nas w swój świat sentymentalnych wspomnień wspominając czasy harcerstwa. Opowiadała o tym z taką pasją, że z 3-ch wymaganych słów (sklejka, kamera, pustynia) zabrakło tego ostatniego. Mimo to, wystąpienie było na tyle ciekawe, że publiczność wybrała jej mowę jako najciekawszą.
Trzecią mowa traktowała o wspomnieniach z pobytów w Rosji lat 80-tych, a wygłosiła ją Ewa, która malując słowem piękne obrazy z minionej epoki nie zapomniała by zawrzeć również 3-ch wymaganych słów: linoleum, mech, całus.
Równie gorący był konkurs Gorących pytań, który ze swadą i w przyjaznej atmosferze poprowadziła Olga. W szranki stanęli: nieustraszona Iga, Damian – który po raz pierwszy pojawił się na naszym spotkaniu oraz “weteran” Andrzej.
Równie ciekawe były oceny wygłaszanych wystąpień które wygłosili: Alicja, Mateusz i Wiktor. Całość spotkania pięknie podsumował Tomasz, który pierwszy raz wystąpił w roli głównego oceniającego spotkanie. Gratulacje dla wszystkich odważnych, którzy przybyli na spotkanie! Po zakończeniu zgromadzenia wszyscy udali się do pobliskiego pubu, by w swobodnej atmosferze porozmawiać jak to było z tym pokonywaniem własnych lęków.

Zwycięzcy konkursów:
najlepsza mowa: Katarzyna
najlepsza ewaluacja mowy: Wiktor 
najlepsza odpowiedź w konkursie gorących pytań: Andrzej
najbardziej humorystyczna wypowiedź: Katarzyna