Relacja ze spotkania 20.07.2021

Motywem przewodnim spotkania prowadzonego przez Ewę Turek były przemówienia w stylu TED. Ewa z właściwym sobie kunsztem poprowadziła spotkanie zdradzając tajniki najlepszych mówców z tej osławionej na całym świecie konferencji. Słowem dnia na spotkaniu było słowo “eksponować.”
Po przedstawieniu zespołu funkcyjnego przez Głównego Oceniającego, Adriana Niechciała, zadane zostało pytanie dnia. Widownię poproszono o przywołanie jednego wystąpienia (niekoniecznie ze sceny TED), które zapadło nam w pamięć.
W ramach mów przygotowanych odbył się panel dyskusyjny moderowany przez Milenę Dzialuk, która zrealizowała tym samym swój kolejny projekt z 5 poziomu ścieżki Pathways „Dynamiczne Przywództwo”. Czworo wybranych uczestników (Alicja Kusch, Monika Kaczmarska, Marcin Kochanowski i Leo Sakaguchi) dyskutowało na temat „Płeć i komunikacja”. Głos zabierali także ochotnicy z widowni (również goście). Dzięki takiej formie prowadzenia dyskusji mogliśmy poznać wiele różnorodnych punktów widzenia, popartych osobistymi doświadczeniami. Zaczerpnęliśmy wiedzy popartej przytoczonymi badaniami czy opiniami ekspertów. Nie zabrakło także słusznej dozy dobrego humoru. Jedna z naszych klubowiczek celnie stwierdziła, że „o końcówki należy dbać” (mowa oczywiście o feminatywach).
Projekt Mileny ocenił Paweł Kozieł, który podkreślił mocne i słabe strony oraz udzielił rekomendacji.
Po przerwie odbył się konkurs Gorących Pytań zaaranżowany przez Leo Sakaguchiego. Nasz kolega nawiązał do faktu, że wśród prelegentów TED znajduje się wielu rekordzistów i przygotował kilka rekordowych utworów muzycznych, których fragmenty zostały odtworzone każdemu z uczestników. Troje śmiałków (Antoni Jakubowski, gość-Michał oraz Anna Księżnik) miało za zadanie opowiedzieć o wybranym przez prowadzącego aspekcie danego utworu z perspektywy jego autora. Konkurencję zwyciężył Michał, który wcielając się w rolę Eminema — autora utworu „Rap God” — w humorystyczny sposób wyjaśnił nam, jak można nauczyć się tak szybko mówić.

Najlepszym humorem wykazał się tego dnia Antoni Jakubowski, okraszając swoje wystąpienie w Gorących Pytaniach porcją pozytywnej energii połączonej ze śpiewem.
Przebieg całego wydarzenia w sesji raportów skomentował, z pomocą osób funkcyjnych, Główny Oceniający – Adrian. Swoje opinie wyrazili także licznie przybyli goście. Wszyscy komentujący zgodnie podkreślili wysoki poziom merytoryczny oraz sympatyczną atmosferę, zatem pozostaje, uznać spotkanie za udane.
Po zakończeniu merytoryczno-rozrywkowej części spotkania udaliśmy się – jak nakazuje tradycja – na after party do restauracji Masterminds, znajdującej się w tuż obok sali „Garage”, w której się spotykamy (w tym samym budynku!).
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się – standardowo – już za tydzień!
red. Adrian Bartosz Niechciał
fot. Dominika Grzelka! Dziękujemy za piękne zdjęcia 🙂
PR. Andrzej W.