Podsumowanie spotkania z dnia 8. stycznia

Postanowienia noworoczne

Dnia 8 stycznia 2013 odbyło się spotkanie prowadzone przez Artura. Tematem były postanowienia noworoczne. Artur rozpoczął spotkanie w dość nietypowy sposób – wbiegł w przebraniu wyraźnie zdziwiony zakończeniem imprezy sylwestrowej ;).

Początek roku skłania do refleksji, sprzyja podejmowaniu rozmaitych nowych postanowień. Wychodząc od refleksji co przyniesie nowy rok, warto do tematu podejść pozytywnie i dobrze się przygotować do realizacji swoich zamierzeń.
I to tak aby w końcowym efekcie wyglądały lepiej niż jak to widać na poniższym przykładzie:

Postanowienie:
2010: Będę lepszym mężem dla mojej Mary.
2011: Nie rozwiodę się z moją Mary.
2012: Postaram się odzyskać moją Mary.
2013: Będę lepszym mężem dla Wandy.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się  jak zamienić postanowienia noworoczne na cele, które będą możliwe do zrealizowania.

Pytanie dnia również było związane z tematem spotkania: “Czy Twoim zdaniem postanowienia noworoczne mają sens? Jeśli tak, czy udało Ci się zrealizować jakieś w 2012 roku?”

Słowem dnia był przymiotnik: prespektywiczny

Tego wieczoru mieliśmy aż pięć wspaniałych mów.
Leszek opowiadał z wyczuwalną ekscytacją o swoich doświadczeniach z „czterema kółkami”.
Zbigniew w swojej mowie idealnie nawiązał do poruszanych podczas spotkania zagadnień – tematem jego wystąpienia było „Postanowienie”.
Sławomir opowiadał w przekonywający sposób, używając wyrazistych gestów i mowy ciała o „Mitach w kinie akcji”
Ewa zaprezentowała czytanie interpretacyjne w wystąpieniu zatytułowanym “Shirley Valentine”.
A Łukasz w swojej mowie perswazyjnej „Odważ się…” zaprezentował skuteczne wykonanie tzw. „Cold Call” i sprzedaży drogiego produktu, którym okazał się dom nad morzem.

Oceny kolejnych mów podjęli się odpowiednio: Sławek, Alicja, Antoni, Dariusz i Tomasz. Wszyscy mówcy zaliczyli projekty i otrzymali
konstruktywną informację zwrotną.

Nad całością spotkania czuwała Główna Oceniająca Beata wraz z zespołem: Sławomir – Kontroler Płynności, Grzegorz – Chronometrażysta, Izabela – Gramatyk.

Spotkanie zakończyło się puentą: „Postanowienia noworoczne to fikcja i każdy tej fikcji doświadcza, co roku. Udaje się nielicznym. Jednak to ci
nieliczni, którzy wdrażają swoje postanowienia – nie co roku, ale codziennie – rozdają karty w wielkim świecie…”