Podsumowanie spotkania 31 lipca 2012

Człowiek potrafi                                                                                                                                      

Spotkanie 31.07 przebiegało pod hasłem “Człowiek potrafi”. Prowadzący je Antoni nawiązał do twórców naszej cywilizacji: Kopernika, Newtona i Einsteina, których łączyła odwaga umysłu i przełamywanie utartych schematów myślenia. Każdy z uczestników mógł krótko wypowiedzieć się o własnych, podjętych wyzwaniach.
Rzęsiste brawa wprowadziły otwartą, serdeczną atmosferę.

Sylwiusz jako główny oceniający przedstawił  osoby funkcyjne: chronometrażystę – Marka, kontrolera płynności – Łukasza i gramatyka – Monikę, która zachęciła do możliwie najczęstszego używania słowa dnia
– osiągnięcia.

Mówcy: Dariusz, Dominika i Tomek dali wspaniałą próbkę swoich możliwości. Tomek jako zaawansowany lider zaaranżował scenkę  z partnerem, co wywołało ożywioną dyskusję. Gorące pytania to popis Agnieszki, naszej erudytki wplatającej sekwencje po łacinie. Ten konkurs wygrała Mirka, odwołująca się do podstawowych wartości. Oceniający mówców Łukasz, Iwona i Aleksander  przekazali dużo cennych informacji występującym na spotkaniu. W konkursie na słowo dnia nie było niespodzianki – wygrała Agnieszka.  Całość spotkania podsumował Sylwiusz jako Główny Oceniający.


Tego dnia powitaliśmy też czterech nowych członków naszego klubu,
których przedstawiła Ewa – Wiceprezes ds. Członkostwa.
Do naszego grona dołączyli: Łukasz, Przemek, Marek i Jarek.
Witamy!

 

 

 

 

 

 

Najciekawszym fragmentem spotkania było wystąpienie Gościa Specjalnego – Jakuba Pawłowskiego. Wyobraźcie sobie Polaka wygrywającego z Anglikami Europejskie Zawody Mówców w… Londynie,uczestnika maratonów i wieloboju. Wyobraźcie sobie skromnego informatyka, jeżdżącego wszędzie aby motywować takich jak my  – to we własnej osobie Jakub Pawłowski.
Jego wizyta na długo zostanie nam w pamięci.

Toastmaster Antoni

“Panie Prezesie, Panie Wodzireju, Drogie Gaduły”  – tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie Jakub Pawłowski, który tak opisał swoje wrażenia z wizyty w naszym klubie: “Ogromnie podobało mi się jak zostałem przyjęty w klubie TCTM. Wszyscy byli bardzo życzliwi i chętni do udzielenia pomocy wiedząc, że przyjechałem z daleka i nie znam dobrze Warszawy. Na spotkaniu oprócz profesjonalizmu uderzyła mnie fantastyczna atmosfera w klubie, a podczas kolacji było widać jak świetnie wszyscy są ze sobą zintegrowani. Podobała mi się też energia i pomysłowość osób, które organizują klubowe wydarzenia.
Pod tym względem Top Careers Toastmasters Club jest na pewno unikalny!”
Jakub Pawłowski