Podsumowanie spotkania 17 lipca 2012

Jak zjednać sobie ludzi

Kolejne spotkanie klubu za nami. Przeplatane było ono radami z książki „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” autorstwa Dale Carnegie. W doskonaleniu umiejętności zdobywanych w klubie wspierał nas zespół osób funkcyjnych: Leszek jako kontroler płynności, Monika w roli chronometrażysty i uroczy Przemek jako gramatyk. Na czele zespołu stała Alicja – główny oceniający.

Spotkanie zaczęliśmy od rozważania: dlaczego i czy w ogóle warto zjednywać sobie ludzi, czy warto mieć przyjaciół? Następnie płynnie przeszliśmy do przygotowanych przez naszych klubowiczów mów. Tego wieczoru aż 3 osoby z naszego klubu wygłosiło swoje trzecie mowy, a tym samym zakończyły etap prowadzenia przez mentorów i stają przed nowymi wyzwaniami na swojej już samodzielnej ścieżce rozwoju zarówno jako mówcy, jak i liderzy.

Jako pierwsza pewnym krokiem wyszła na środek Agnieszka i zachwyciła wszystkich swoim wystąpieniem pod tytułem „Lustereczko powiedz przecie”. Jej mowa zwracała naszą uwagę na fakt, że to co pokaże nam lustro, zależy od nas samych.

Drugi zaprezentował się Tomek, który w swojej mowie „Astaksantyna – krok do długowieczności” przybliżył nam wszystkim tę niesamowitą substancję o wspaniałych właściwościach, ale o nie najłatwiejszej nazwie.

Sebastian wystąpił jako trzeci. W swoim wystąpieniu „Pas” przybliżył nam kwestie bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem i obalił kilka mitów dotyczących zapinania pasów w samochodzie.

Jako czwarty wystąpił Łukasz, który rozpoczął podręcznik zaawansowany „Mówić przekonująco”. Pierwszy projekt z tego podręcznika „Efektywny sprzedawca” Łukasz zatytułował: „Bo życie to sprzedaż”. Przedstawił nam w tym projekcie proces poznawania potrzeb klienta i dopasowywania do tego sprzedawanego produktu.

Konkurs gorących pytań poprowadził Tomek, a zwycięzcą po zażartym boju został Sebastian.

Następnie nasi mówcy dostali informację zwrotną na temat swoich wystąpień. Jako oceniający zaprezentowali się kolejno Alek, Sławek, Iwona i Tomek.

 

Na koniec w ramach ogłoszeń klubowych pojawiły się zapowiedzi nadchodzących ciekawych wydarzeń klubowych: maratonu wystąpień w Łazienkach Królewskich, urodzin klubowych oraz spływu kajakowego.

Toastmaster Darek