Relacja ze spotkania 30.11.2021 “Jak planować i być szczęśliwym?”

 

W dn. 30.11.2021 odbyło się spotkanie, którego gospodarzem był Paweł Kozieł. Prowadzący przedstawił nam sposoby na realizowanie tematu przewodniego spotkania czyli: ?, wzorując się na sposobach działania ludzi powszechnie uznawanych za ludzi sukesu. W mowach przygotowanych dowiedzieliśmy się między innymi w jaki sposób z głową podchodzić do przedświątecznych zakupów – barwnie i z wykorzystaniem odpowiednich rekwizytów opowiedziała nam o tym Julia Fiołka. Andrzej Wasiluk przybliżył nam zaś historię najdorższej kawy świata i z humorem udowodnił, że produkcja tej kawy to dość śmierdzący interes. Tradycyjnie odbył się również konkurs gorących pytań, który wygrały na spółkę: Karolina Kosiorek oraz po raz pierwszy w sowjej karierze klubowej Olga Jassagratulujemy!

Zwycięzcy konkursów:
najlepsza mowa przygotowana: Andrzej Wasiluk
najlepsza ocena mowy: Tomasz Kalisiak
najlepszy humor: Andrzej Wasiluk
najlepsza odpowiedź w gorących pytaniach: Olga Jassa/ Karolina Kosiorek

 

 

 

 

Relacja ze spotkania “Lęk przed nieznanym” 17.08.2021.

 

Ostatnim niecodzienne spotkaniem pokierowała z gracją Beata Matusiak-Bulak, która umożliwiła wszystkim odważnym zmierzyć się ze swoimi lękami. W jaki sposób? Otóż przed spotkaniem wszyscy chętni wylosowali swoje role i funkcje. Mowy wygłaszane byływięc po bardzo krótkim przygotowaniu – były to wręcz mowy “na gorąco”. Dodatkowo każda z osób przemawiających miała za zadanie zawrzeć w swoim wystąpieniu 3 losowe słowa, które wcześniej zostały zaproponowane przez publiczność.
Pierwszy wystąpił Kuba, który w swoim wystąpieniu opowiedział w humorystyczny sposób o seansie filmowym w rodzinnym gronie. Pojawiły się również 3 wymagane słowa: rewolwerowiec, czerwony kapturek i kokardka.
Jako druga wystąpiła Katarzyna, która zabrała nas w swój świat sentymentalnych wspomnień wspominając czasy harcerstwa. Opowiadała o tym z taką pasją, że z 3-ch wymaganych słów (sklejka, kamera, pustynia) zabrakło tego ostatniego. Mimo to, wystąpienie było na tyle ciekawe, że publiczność wybrała jej mowę jako najciekawszą.
Trzecią mowa traktowała o wspomnieniach z pobytów w Rosji lat 80-tych, a wygłosiła ją Ewa, która malując słowem piękne obrazy z minionej epoki nie zapomniała by zawrzeć również 3-ch wymaganych słów: linoleum, mech, całus.
Równie gorący był konkurs Gorących pytań, który ze swadą i w przyjaznej atmosferze poprowadziła Olga. W szranki stanęli: nieustraszona Iga, Damian – który po raz pierwszy pojawił się na naszym spotkaniu oraz “weteran” Andrzej.
Równie ciekawe były oceny wygłaszanych wystąpień które wygłosili: Alicja, Mateusz i Wiktor. Całość spotkania pięknie podsumował Tomasz, który pierwszy raz wystąpił w roli głównego oceniającego spotkanie. Gratulacje dla wszystkich odważnych, którzy przybyli na spotkanie! Po zakończeniu zgromadzenia wszyscy udali się do pobliskiego pubu, by w swobodnej atmosferze porozmawiać jak to było z tym pokonywaniem własnych lęków.

Zwycięzcy konkursów:
najlepsza mowa: Katarzyna
najlepsza ewaluacja mowy: Wiktor 
najlepsza odpowiedź w konkursie gorących pytań: Andrzej
najbardziej humorystyczna wypowiedź: Katarzyna

Klubowy spływ kajakowy 2021.07.09

W dniach 9-10.07.2021 odbył się spływ kajakowy połączony z integracją członków klubu TCTM. Wszyscy klubowicze i klubowiczki mieli okazję by odetchnąć od codziennych trosk i dać się ponieść wirowi wieczornej imprezy połączonej z grillem, ogniskiem i tańcami, a następnego dnia niosły nas już  spokojnej rzeki Wkry. Wszyscy nieco zmęczeni wiosłowaniem zasiedliśmy do pysznego obiadu i już o 16.oo zawitaliśmy z powrotem do stolicy. Serdecznie dziękujemy Danusi Bachewicz i Wiktora Bartko za pomoc i podjęcie się organizacji przedsięwzięcia. Zapewne pojawiło się wiele nowych pomysłów na mowy do wygłoszenia przed publicznością na kolejnych klubowych spotkaniach we wtorki. Akumulatory naładowane! 🙂
Maraton mów 25.07.2017