Relacja ze spotkania 21.09.2021

 

 

 

Cóż to było za spotkanie?
W dwóch językach moje Panie!
Jakże piękne wystąpienia!
Każdy chyba je doceniał,
Język był angielski, polski,
Zagranicznie, a po swojsku!

A konkursy zwyciężyli
Niżej spójrzcie moi mili:

Najlepsza mowa: Leo Sakaguchi,
Najlepsza ewaluacja: M. Gerlach
Najlepsza odp. na gorące pytania: Katarzyna Nagłowska-Kalisiak

Jak wdzięczność potrafi zmieniać ludzkie życie? Zapowiedź spotkania dwujęzycznego (PL-ENG) 21.09.2021.

⚡️Uwaga, uwaga! to spotkanie będzie nietypowe gdyż  jest to wydarzenie współorganizowane przez 2-ch kluby: FIRST TOASTMASTERS i TOP CAREERS. Będzie to również wydarzenie DWUJĘZYCZNE (po angielsku i po polsku). Dołącz do nas, aby podszlifować swój język angielski lub poćwiczyć jeden z najtrudniejszych języków świata jakim jest język polski.
🤩 Tematem spotkania będzie: „Jak wdzięczność zmienia Twoje życie?” spotkanie prowadzone przez dwoje wspaniałych Gospodarzy wieczoru – Svetlanę Ivanovą i Tomasza Kalisiaka!
🧐Czego się spodziewać?
🔷 ciekawych przemówień;
🔷 konkursów;
🔷 dużo wyśmienitej zabawy!

Uwaga: najbliższe spotkanie odbędzie się tutaj:
📍Warszawski Flip (aleja Niepodległości 147) https://warszawskiflip.pl/

Relacja ze spotkania 14.09.2021


We wtorek 14.09.21 miało miejsce nietypowe spotkanie klubu Top Careers Tosastmasters. Ze względu na zdarzenie losowe i usprawiedliwioną, choć niespodziewaną nieobecność Toastmastera wieczoru, zmianie uległ motyw przewodni spotkania. W zastępstwie gospodarza wieczoru na scenie pojawił się Zbigniew Dzideczek, który przejął stery i wprowadził uczestników w świat baśni. Nowy tutuł spotkania brzmiał „Czy krasnoludki są wśród nas?” W pytaniu dnia każdy z uczestników mógł przenieść się do czasów dzieciństwa i z takiej perspektywy stwierdzić „Czy dzieci powinny wierzyć w Świętego Mikołaja?”
Podczas części poświęconej mowom przygotowanym wystąpili:

Paweł Anduła – w projekcie ze ścieżki „Innovative Planning”, mówca przedstawił w sposób iście teatralny anegdotę z własnego doświadczenia. Głównym przedmiotem mowy była „brytfanna”, która to posłużyła za metaforę stylu komunikacji pomiędzy Andrzejem a jego żoną. Dobra komunikacja to podstawa udanego związku.

Mateusz Tarnowski – W mowie informacyjnej, Mateusz zdradził nam swoje sposoby na pokonywanie życiowych barier. W jego przypadku była to walka z lękiem wysokości – a jak najlepiej walczyć ze swoimi słabościami? Po prostu stawić im czoła! I tak oto Mateusz rozpoczął swoją przygodę
z ekstremalnymi „rollercoasterami”, a wielki finał miał miejsce podczas skoku ze spadochronem.
Strach często ma wielkie oczy, a jak Ty sobie z nim radzisz?

Sesję gorących pytań poprowadził Adrian Niechciał, który to w spontaniczny sposób podszedł do tematu wieczoru i pozwolił uczestnikom na fantazje oraz wymyślanie pytań na bieżąco.

Zwycięzcami konkursu zostali:
Najlepsza mowa – Paweł Anduła;
Najlepsza ewaluacja – Andrzej Bulak;
Gorące pytania – Gość spotkania.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Zbyszkowi dziękujemy za spontaniczne poprowadzenie „magicznego” wieczoru.

PS. Serdecznie dziękuję za napisanie tego sprawozdania ze spotkania red. Kajetanowi Przybylskiemu, który zastąpił mnie podczas urlopu.
PRrrr Andrzej Wasiluk.

Cykl „Oczami klubowicza”- Ewa Żarkiewicz


Cykl „Oczami klubowicza” to seria artykułów o naszych klubowiczach.
Dziś przedstawiamy sylwetkę Ewy Żarkiewicz. Tytułowa bohaterka dzisiejszego artykułu dała się namówić na napisanie kilku słów o swojej przygodzie w naszym klubie. Oto co napisała:

„O Toastmasters dowiedziałam się, kiedy postanowiłam, że po zamówioną książkę przybędę do sprzedawcy pieszo, czyli zrobię przebieżkę a dodatkowo dokonam zakupu. Dwa w jednym! I tak przebiegłam z jednego końca Warszawy na drugi po jedną cienką książkę. W rozmowie sprzedawca wspomniał o organizacji Toastmasters. Podczas biegu powrotnego zastanawiałam się, co może oznaczać to tajemnicze wyrażenie i po co mi o nim mówił. Ze słowa toast w nazwie wnioskowałam, że jest to pewnie centrum gastronomiczne lub gorzejcentrum leczenia astmy, bo przecież byłam tak zziajana.

Znalazłam adres i poszłam. Poszłam tam z lekką trwogą odkrywać moje domniemane dolegliwości, a dokładnie rok później stałam na scenie (jako członkini) odbierałam nagrodę za I miejsce w konkursie na poziomie klubu.

Okazało się, że Toastmasters faktycznie zajmuje się leczeniem dolegliwości, ale tych związanych z przemawianiem publicznym. Pomaga w eliminacji syndromu niespokojnych nóg na scenie czy korygowaniu postawy mówcy. Toastmasters doskonali ogół naszych zachowań oratorskich przez wzajemne wspieranie się, pracę pod okiem mentora (doświadczonego klubowicza). Klub zapewnia potężną bibliotekę materiałów zawierających wskazówki dotyczące przemówień  przed publicznością.

Jeśli jednak mamy niedosyt i poczucie truchtu, to możemy przyspieszyć nasz bieg w Toastmasters. Warto jest się sprawdzić, a uczestnictwo w konkursie jest genialnym sprintem. Miesiąc przygotowań do rywalizacji był dla mnie takim przyspieszeniem tempa, jak rok „zwykłego” uczestnictwa w spotkaniach Toastmasters. Start w konkursie zaostrza zmysły pod kątem doboru dobitnego słownictwa, wyrazistości gestów, plastyczności głosu czy wymowności mimiki. Wynosi naszą wypowiedź na tak oszlifowany poziom ekspresji, że przemawianie zaczyna się w końcu podobać. Niech podnoszenie uiejętności oratorskich będzie dla Nas dobrą zabawą!”

 

„Nasz film powszedni” spotkanie TCTM 14.09.2021

„Jutro też Wam uciekniemy!”, „Zgryz ma pan jakiś wilczy, zęby zajęcze..” , „Ociec prać?”, I wiele innych tekstów z filmów, które kształtują nasz język codzienny to kanwa naszego kolejnego spotkania klubu TCTM, którego gospodarzem będzie nasz kolega Tomasz Więckowski, wielki fan miłośnik dziesiątej muzy.
Dowiedz się więcej odwiedzając nasze spotkanie, już dziś 14.09.2021 o godzinie 18.45 i przekonaj się jak w pozytywnej atmosferze można ćwiczyć przemawianie przed żywą i wirtualną publicznością.
Po spotkaniu tradycyjnie zapraszamy na swoboną wymianę myśli i rozmowy podczas naszego after party.
Widzimy się we wtorek o 18.45
w Venture Cafe Warsaw
link do mapy google:
https://goo.gl/maps/ASf9MMZPxidDeNtd8
Pomocna wskazówka:
Po wejściu od ulicy Chmielnej do budynku Varso 2 skręć w prawo i schodami ruchomymi udaj się na piętro. Jeżeli wolisz jednak poćwiczyć komunikację, zapytaj o spotkanie klubu Toastmasters na recepcji. 🙂
Zwykle znajdziesz Nas w sali „garage”.
PS. Zapraszamy również internautów:
spotkanie w trybie wirtualnym dostępne będzie pod odnośnikiem jak niżej:
https://us02web.zoom.us/j/84265294527…

Hasta la vista Baby!
A.W

Relacja ze spotkania pt. „Konwenanse” 7.09.2021
Konwenanse — był to motyw przewodni wtorkowego spotkania klubu Top Careers Toastmasters. Gospodarz wieczoru, Nowotarżanin Jakub Niegłos płynnie wprowadził uczestników w temat, wyjaśniając, czym w ogóle są „konwenanse”. Jak się okazało, to tajemnicze słowo oznacza obowiązującą w jakimś środowisku ustaloną normę. Za przykład może posłużyć tutaj kolejna tradycyjna cześć klubowego spotkania, czyli „mowy przygotowane”.

W tej części swoją mowę wygłosiła Karolina Kosiorek (projekt ze ścieżki Innovative Planning), która po lekturze książki pod kontrowersyjnym tytułem „Otoczeni przez idiotów” wyjaśniła klubowiczom w czym tkwi kość niezgody w stosunkach między ludzkich i jaką rolę mają w tym różne„kolorowe” typy osobowości.

Kolejnym elementem tej części spotkania był panel dyskusyjny, który poprowadził Marcin Kochanowski. Gospodarz wraz ze swoimi gośćmi, zastanawiał się, jak ważną rolę odgrywa mentoring w klubie i jakie ma przed sobą zagrożenia oraz jakie może nieść korzyści. Paneliści wspólnie doszli do wniosku, że mentoring jest fundamentalnym narzędziem w rozwoju klubu i często bywa niedoceniany. W panelu uczestniczyła aktywnie również widownia.

Następnym klubowym „konwenansem” była sesja gorących pytań. Gospodyni Iga Wieczorek dobrała pytania adekwatnie do tematu spotkania i w humorystyczny sposób zaskakiwała uczestników sesji.
Według publiczności największą zręcznością swojej wypowiedzi wykazał się nasz gość — Agnieszka.

Wyjątkowy wieczór tradycyjnie podsumował zespół funkcyjny, który stwierdził, że wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z agendą spotkania. Ostatnim już konwenansem był finał wieczoru, który miał miejsce na after party w Venture Cafe Warsaw.


Cykl „Oczami klubowicza” – Ewa Turek (DTM)*.

Ewa Turek – DTM*

Dołączyłam do klubu w 2010 roku na Prima Aprilis. Ale to nie był żart bo strach przed występami publicznymi był na poważnie. 11 lat później, 100 wystąpień dalej mogę powiedzieć – ta przygoda zmieniła moje życie zawodowe. Stanęłam na scenie TEDx, zostałam Wicemistrzem Polski i jestem zawodowym trenerem. Kocham to. 

Jak mówi łacińskie przysłowie – Poetą człowiek się rodzi, a mówcą się staje.  Niezależnie z jakiego pułapu startuje nowy członek klubu ma szanse rozwijać swoje umiejętności oratorskie. Widziałam już nie jedno “brzydkie kaczątko”, które przemieniło się we wspaniałego mówcę. 

Podam tylko trzy korzyści spośród wielu w Toastmasters:

  • Ludzie są tu największą wartością. Powstają przyjaźnie, związki, biznesy. 
  • Biblioteka materiałów, z których można się uczyć jest przeogromna.
  • Będąc członkiem organizacji Toastmasters International można odwiedzić każdy klub na świecie (jest ich ponad 13 tys.) w 100 krajach – to bardzo ułatwia zwiedzanie świata. 

Jak powiedział Jack Canfield – Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki. Ja zapraszam do osiągania swoich wyników i dobrej zabawy.

(*DTM czyli tytuł Distinguished Toastmaster, to najwyższe osiągnięcie edukacyjne do uzyskaniaw organizacji Toastmasters).

“Konwenanse” – zapowiedź spotkania klubu TCTM 7.09.2021.

Pewnie domyślacie się, że jak co wtorek 7.09.2021 o godzinie 18.45 spotykamy się ponownie. I macie rację! A w świat konwenansów (czyli ogólnie przyjętych norm i obyczajów towarzyskich) wprowadzi nas Jakub Niegłos. Czy będą to sztywne ramy czy może delikatne sugestie, Kuba zaprezentuje porównanie różnych spojrzeń na ten temat.

W ramach naszego klubu, spotykamy się na żywo by ćwiczyć przemawianie przed żywą i wirtualną publicznością. Po spotkaniu tradycyjnie zapraszamy na swoboną wymianę myśli i rozmowy podczas naszego after party.

Widzimy się we wtorek o 18.45
w Venture Cafe Warsaw
link do mapy google:
https://goo.gl/maps/ASf9MMZPxidDeNtd8
Pomocna wskazówka:
Po wejściu od ulicy Chmielnej do budynku Varso 2 skręć w prawo i schodami ruchomymi udaj się na piętro. Jeżeli wolisz jednak poćwiczyć komunikację, zapytaj o spotkanie klubu Toastmasters na recepcji. 🙂
Zwykle znajdziesz Nas w sali „garage”.
PS. Zapraszamy również internautów:
spotkanie w trybie wirtualnym dostępne będzie pod odnośnikiem jak niżej:
https://us02web.zoom.us/j/84265294527?pwd=R1BMREY0NUE1WmZGeUpqeVJueG1Ndz09

Relacja ze spotkania “TCTM czyli My”.

 


Spotkanie 31.08.2021 poprowadził sprawujący aktualnie obowiązki prezesa klubu Wiktor Bartko. Gospodarz wyjaśnił zgromadzonej publiczności między innymi odpowiedzi na pytania:
Czym jest organizacja Toastmasters?
Czym jest zarząd klubu?
Jakie mamy funkcje w zarządzie (czyli to i czym się zajmuje)?
Cakie są cele klubu?
Jak realizujemy w/w cele?

Podczas spotkania wygłoszone zostały 3 mowy przygotowane.
Leo Sakaguchi wystąpił jako pierwszy. W swoim przemówieniu, w którym realizował projekt ze ścieżki Dynamiczne Przywództwo opowiedział zgromadzonym czym tak naprawdę zajmuje się DJ podczas imprezy.
Milena Dzialuk Wystąpiła jako druga w kolejności. W swojej mowie pt. “Cześć jestem…” tak jak przedmówca realizowała projekt ze ścieżki Dynamiczne Przywództwo. Polegał on na podzieleniu się doświadczeniami z dotychczas wygłoszonych przemówień. Milena opowiedziała nam jakie nowe umiejętności i wiedzę zdobyła dzięki tym doświadczeniom. Podzieliła się również własną historią dotyczącą przygody z Toastmasters.
Jako trzeci wystąpił Andrzej Wasiluk, który prowadząc “konkurs gorących pytań” wypełnił założenia projektu dotyczącego aktywnego słuchania ze ścieżki pod nazwą angażujący humor.
W konkursie “gorących pytań” udział wzięli:
Julia Fiołka
Marcin Kochanowski
Tomasz Więckowski
Katarzyna Kalisiak-Nagłowska
Po wysłuchaniu odpowiedzi konkursowiczów w ramach swojego projektu pt. aktywne słuchanie, krótkiego podsumowania poszczególnych wystąpień, dokonał prowadzący konkurs Andrzej.
Spotkanie jak zwykle obfitowało w akcenty humorystyczne, a wesołą atmosferę mogliśmy podtrzymywać dalej podczas naszego afterparty w Venture Cafe Warsaw.

Zwycięzcy pozostałych konkursów:
najlepsza mowa: Milena Dzialuk
najlepsza ocena mowy: Marcin Kochanowski
najlepszy humor: Andrzej Wasiluk
konkurs gorących pytań: Marcin Kochanowski

Relacja ze spotkania “Dziwne Budowle”

W świat przedziwnych budynków wprowadził nas gospodarz ostatniego spotkania Andrzej Bulak. Prowadzący pokazał nam jak przedziwne, czasem śmieszne, czasem straszne mogą być konstrukcje zbudowane przez ludzi w różnych częściach świata (nie pominięto akcentów rodem z Polski).
W trakcie spotkania wygłoszono 3 mowy przygotowane.
Jako pierwszy wystąpił Andrzej Wasiluk który, opowiedział o swoich doświadczeniach bycia podopiecznym wspominając doświadczenia z kursu na prawo jazdy.
Drugi w z kolei przed publicznością stanął Piotr Płocha, który opowiedział nam o przygodach z marketingiem wielopoziomowym (tzw. MLM) i porównał je z działaniem klubów Toastmasters, (na korzyść tych drugich rzecz jasna).
Trzecią osobą na scenie była Ewa Czech. , która zabrała nas w swój świat sentymentalnych wspomnień, opowiedziała nam w jakich okolicznościach poznała kluby Toastmasters i jak nadspodziewanie długo trwało jej przystępowanie do tej organizacji.

Konkurs Gorących pytań, który ze swadą i w przyjaznej atmosferze poprowadziła Julia Fiołka. Wygrał zaś Michał Obiegło który opowiedział nam o tym jaką architekturę zobaczymy na Marsie.

Oceny wygłaszanych wystąpień które wygłosili: Marcin Kochanowski, Mateusz Tarnowski i Paweł Anduła były interesujące i wartościowe. Główny oceniający Jakub Niegłos, mimo drobnych uwag uznał jednak spotkanie za bardzo udane.  Po zakończeniu zgromadzenia wszyscy udali się do pobliskiego pubu, by w swobodnej atmosferze porozmawiać o wrażeniach z poprzednich 2-ch godzin.

Zwycięzcy konkursów:
najlepsza mowa: Andrzej Wasiluk
najlepsza ewaluacja mowy: Paweł Anduła
najlepsza odpowiedź w konkursie gorących pytań: Michał Obiegło
najbardziej humorystyczna wypowiedź: Michał Obiegło